Що буде, якщо пити мало води
1 min read

Що буде, якщо пити мало води

Людина на 80% складається з води – це ми знаємо ще з уроків біології у школі, і цим пояснюється потреба людини у звичайній воді – саме воді, а не соках , каві, чаї чи інших видах рідини. Але чи справді вода така необхідна нам чи правило обов’язкових 1,5-2 літрів на день сильно перебільшено? 

Що відбувається з тілом, коли ви п'єте та не п'єте воду?  (фото 1)

СКІЛЬКИ ВОДИ ПОТРІБНО ПИТИ ЛЮДИНІ НА ДЕНЬ?

За даними ВООЗ, людина має вживати 30 мл води на 1 кг ваги на день. Тобто за вагою 60 кг ви повинні випивати близько 1,8 л води. Насправді, все залежить від обсягу рідини, яку ви втрачаєте. На це впливають:

  • клімат: що спекотніше, то більше втрата води в організму;
  • дієта: при високому споживанні білка організм зневоднюється, на цьому заснований принцип швидкого схуднення за Дюканом;
  • фізична активність: чим активніший спосіб життя, тим більше води потрібно;
  • здоров’я: у разі підвищення температури тіла потреба у воді зростає;
  • індивідуальні особливості організму

«Найрозумніше орієнтуватися на почуття спраги», — каже Аліса Шабанова. Цікаво, що іноді ми плутаємо сигнали організму про нестачу води із бажанням перекусити. “Якщо питво у вас часто пов’язане з прийомом їжі , то умовний рефлекс може спонукати вас поїсти, а заразом і попити”, – пояснює Аліса.

Що відбувається з тілом, коли ви п'єте та не п'єте воду?  (фото 3)

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ВОДИ

Головна перевага води перед іншими напоями в тому, що в ній зовсім немає калорій (але лише за умови відсутності будь-яких добавок, у тому числі ароматизатора), так що одужати від неї неможливо. Зі значних мінусів — надмірне споживання може спровокувати набряки.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ЛЮДИНА ПОВНІСТЮ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОЇ ВОДИ?

Спочатку повна відмова від звичайної води може і ніяк не позначитися на організмі. Однак з часом наслідки цього дадуть знати: залежно від замінника, ви можете отримати підвищений цукор у крові, якщо це соки і солодкі напої, або перманентне зневоднення, якщо це алкоголь, чай або кава. Незважаючи на те, що, коли ви п’єте неміцний (!) чай і каву, присутня в них вода все-таки засвоюється, в більшості випадків вони виводять решту води з організму через кофеїн і теїн, що містяться в них, — алкалоїдів, які надають тонізуючий ефект. До речі, багато трав’яних чаїв — ромашки, м’яти, імбиру — не виводять воду.

Що відбувається з тілом, коли ви п'єте та не п'єте воду?  (фото 5)

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ЗНЕВОДНЕННЯ?

Зневоднення призводить до сухості шкіри, дерматитів, каменів у нирках та жовчному міхурі. Від нестачі води відбувається згущення крові та уповільнення її кругообігу. Також це негативно впливає на роботу головного мозку, а тривале зневоднення може навіть викликати непритомність та галюцинації.

ЧОМУ ДЛЯ СХУДНЕННЯ РАДЯТЬ ПИТИ БІЛЬШЕ ВОДИ?

Що відбувається з тілом, коли ви п'єте та не п'єте воду?  (фото 7)

«По-перше, кава, чай, сік, лимонад та інші рідини або калорійні, або мають на увазі вживання додаткових калорій. Каву, чай зазвичай п’ють із чимось. Воду п’ють саму собою. По-друге, якщо ви п’єте холодну воду (нижче за кімнатну температуру), то вона робить невеликий вплив на метаболізм в цілому: організм прогріває її до своєї температури і витрачає на це енергію — але не таку суттєву, щоб ви помітили це на терезах. По-третє, якщо ви дотримуєтеся високобілкової дієти та/або займаєтеся спортом, потреба у воді зростає. Нестача води негативно позначається на самопочутті та зовнішньому вигляді, додаючи вам емоцій до неприємних відчуттів від дієти”, – каже Аліса.

Але є й міфи. Часто дієтологи говорять про те, що вода потрібна для виведення з організму продуктів метаболізму і жирів. Насправді якоїсь додаткової рідини понад звичайну кількість для цього не потрібно. Процес зниження ваги не прискориться, якщо ви питимете більше. “І не варто практикувати «голодні дні» на одній воді, — додає Шабанова. — Це треба робити тільки після отруєння, післяопераційного періоду або при деяких захворюваннях. Здоровій людині це не потрібно. У «голодні дні» організм харчується тільки запасами, причому як жиром, так і м’язами.Для організму голод – це стрес, і після він починає запасати енергію з подвоєною силою».

⭐️ Чим небезпечне мале споживання води?

Людина з недостатнім добовим споживанням води ризикує отримати зневоднення, втому, погіршення мозкової діяльності, проблеми із травленням, погіршення обмінних процесів, уповільнення метаболізму в печінці (наприклад, спалювання жиру), тромбоз і навіть ожиріння. 
До речі, вода відіграє важливу роль у засвоєнні білків.

⚡️ Як зрозуміти, що я п’ю мало води?

При дефіциті води в організмі проявляється низка ознак. Втома, втома, відсутність тонусу. Знижений рівень енергії у людини, постійні втома та сонливість часто обумовлені недостатнім споживанням рідини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *