Як позбутися зморшок під очима. Чому вони з’являються, як прибрати у косметолога та в домашніх умовах
1 min read

Як позбутися зморшок під очима. Чому вони з’являються, як прибрати у косметолога та в домашніх умовах

Рано чи пізно жінки та чоловіки задаються питанням, як можна прибрати зморшки та кола під очима в домашніх умовах. З віком ніжна шкіра втрачає пружність, зневоднюється, спостерігається набряклість тканин, з’являються складки. Звичайно, усунути їх повністю самотужки неможливо, але скоротити глибину і видимість — посильне завдання практично для кожного.

Чим раніше будуть вжиті заходи для відновлення шкірних покривів, тим вище ймовірність зберегти молодість і свіжість погляду. Якісні доглядові косметичні засоби, бьюті-гаджети, лайфхаки, прийоми здорового способу життя, а не лише довгострокові та дорогі косметологічні процедури та інші ефективні методи здатні творити чудеса навіть без відвідування клініки.

Коли з’являються зморшки під очима

Шкіра на цій ділянці обличчя відрізняється тонкістю. Це з фізіологією людини, тобто з природною відсутністю сальних і потових залоз. Тут немає великої концентрації еластину і колагену, у результаті з’являється сухість повік, незалежно від цього, якого типу належить дерма (жирна, комбінована та інших.). Підшкірно-жирова клітковина відрізняється пухкістю.

зміни

Всі ці фактори впливають на утворення зморшок із юного віку. Косметологи рекомендують користуватися зволожуючими контурними кремами вже з 20-25 років. Це дозволить відкласти появу явних зовнішніх ознак старіння.

Перші дрібні мімічні зморшки

Вперше їх можна побачити вже у 25 років. Спочатку утворюються незначні складочки у куточках очей. Це з тим, що люди постійно моргають до 20 разів у хвилину з участю м’язових волокон.

Якщо на обличчі з’явилися неглибокі промінчики від міміки, жодних радикальних заходів вживати не варто. Достатньо забезпечити регулярний відновлюючий та коригуючий догляд, наприклад, наносити на область навколо очей засіб з легкою текстурою та ефектом пом’якшення, зволоження та живлення. Всі перелічені маніпуляції допомагають запобігти старінню і зменшити, видалити зморшки під очима як у юному, так і в більш зрілому віці.

ранні прояви

Вікові зморшки

Внутрішній шар епідермісу, де утворюються білкові сполуки еластину та колагену, згодом витончується. Це природний процес, не пов’язаний із патологічними змінами. Шкіра повік втрачає пружність і вже не така еластична, як раніше, стає дуже тонкою та сприйнятливою до дії ззовні. Природний захист слабшає, розвивається птоз (опущення століття від ледь видимого до повного закриття очної щілини), виникають синюшні кола та набряклість.

Чому з’являються зморшки під очима: найпоширеніші причини

Крім віку та надмірної міміки фахівці виділяють й інші фактори, що сприяють виникненню цієї естетичної проблеми:

  • Неякісний або неправильно підібраний регулярний догляд. Шкіра недоотримує необхідні повноцінного функціонування елементи.
  • Нестача рідини та втрата пружності.
  • Неправильне становище тіла під час сну. Наприклад, це стосується людей, які люблять спати обличчям у подушку.
  • Проблеми з зором. Через патології зорових органів з’являється звичка мружитися і напружувати лицьові м’язи, що призводить до утворення зморшок.
  • Стресові ситуації. Переживання та інші негативні емоції впливають на гормональне тло, призводить до руйнування структури колагену та еластину, порушує повноцінний кровообіг.
  • Різке зниження маси тіла, жорсткі дієти. Разом із жиром організм залишають незамінні для його роботи речовини, без яких неможливий нормальний тонус шкіри та її еластичність.
  • Спадкова схильність. Схильність до ранньої появи складок та сухості шкірних покривів передається від батьків.
  • Систематична дія ультрафіолету, зловживання засмагою, у тому числі в солярії. Ультрафіолетові промені викликають пігментацію та зморшки, якщо не вживати захисних заходів під час перебування на сонці.
  • Недостача сну. Повіки перебувають у постійному гіпертонусі і не розслаблюються.
  • Схильність до набряклості. Ніжні шкірні покриви розтягуються, через що згодом утворюються помітні борозни.
  • Тютюнопаління, часте вживання алкогольної продукції.
скидання ваги

Що робити, якщо з’явилися зморшки під очима: результативні дії

Первинні зміни, пов’язані з віком, можуть стати помітними ще за юності. У 25-27 років повільно, але планомірно починає скорочуватися синтезування власного еластину і колагену, сповільнюються інші у клітинних структурах.

Існує безліч методів, які б високу ефективність без радикального хірургічного втручання. Деякі процедури можна виконувати вдома без допомоги косметолога. Мімічні та вікові складки усуваються професійними методиками, у тому числі оперативними, якщо зморшки глибокі.

Що допоможе від зморшок під очима в домашніх умовах

Які косметичні продукти попереджають появу вікових та мімічних дефектів, а також скорочують вже існуючі:

  • Коригувальні склади для повік, які потрібно використовувати в ранковий та вечірній час.
  • Антивікові засоби. Вони розподіляються за напрямком від зовнішніх куточків до центру лініями меншого розтягування дерми без натискання.
  • Нічні креми. Рекомендується наносити їх як мінімум за годину до сну, це обов’язково, якщо вони є висококонцентрованими.
косметика

Важливо, щоби препарати не потрапляли на слизові оболонки. В іншому випадку не уникнути роздратування та алергічних реакцій.

Косметологія: як прибрати мімічні зморшки під очима та позбутися серйозних вікових змін

Всі процедури можна розділити на 2 великі групи:

  • Апаратні методики корекції. Сюди відносять шліфування лазером, ультразвуковий ліфтинг, введення ниток, пілінг хімічними препаратами. В результаті виконується радикальна дія на шари епідермісу, стимулюється повне клітинне оновлення, продукуються природні колагенові та еластинові клітини. Ефект тривалий до 3-4 років.
  • Ін’єкційні методики корекції. Це ін’єкції ботулотоксину, біоревіталізації, мезо та ін. Зморшки усуваються на деякий час (до півроку), або зменшується їхня вираженість.
  • Неагресивні косметичні та малоапаратні методики: масажна корекція вікових змін із включенням доглядової косметики (масок, сироваток, кремів тощо), апаратні процедури (в т.ч. іонофорез, мікроструми, електропорація).
заломи

Незважаючи на відносну безпеку та безболісність, кожна методика має свої особливості та протипоказання. Як позбутися зморшок навколо очей, ніж прибрати інші вікові зміни, потрібно вирішувати разом із косметологом в індивідуальному порядку.

Мезотерапія

Спеціаліст вводить ін’єкційно спеціальні склади, що містять певну концентрацію вітамінів, мінералів та інших незамінних для клітин речовин. Це найбільш щадний спосіб омолодження шкірних покривів, який дозволяє впоратися з іншими недосконалостями (рубцюванням, акне, розтяжками).

Після проходження курсу підвищується еластичність тканин, продукується новий колаген та еластин, обличчя набуває здорового відтінку. Йдуть темні кола та мішки, зникає в’ялість.

Ботулінотерапія

Ін’єкції ботокса дозволяють усунути динамічні зморшки нижньої повіки, а також так звані «гусячі лапки» у зовнішніх куточків очей. У м’язові волокна вводиться ботулотоксин, що сприяє розслабленню. Поверхня стає гладкою.

укол

Біоревіталізація

Улюблена процедура більшості пацієнтів косметологічних клінік. Вона безпечна, не викликає хворобливості та не вимагає тривалого періоду відновлення. Вже через 7-10 днів після ефективного уколу краси можна побачити добрі результати. Шкіра набуває гладкості, еластичності, активно виробляється новий колаген. Складки більше не видно оточуючим.

Після ін’єкційного введення препарату можлива поява набряків, почервоніння, висипання на шкірі. Неприємна симптоматика поступово проходить протягом 2-3 діб.

Клінічні методи

Це радикальні методики усунення дефектів шкіри, які вимагають наступного відновлювального періоду. Результат помітний одразу, він тривалий та стійкий.

зморшки навколо очей

Способи ефективно прибрати зморшки під очима у косметолога:

  • Блефаропластика. Це хірургічна операція, під час якої видаляються надлишки тканин, що формуються в області нижніх повік. Завдяки процедурі усувається в’ялість та провисання шкірних покривів. Після реабілітації сліди втручання стають майже непомітними.
  • Лазерне шліфування. Буває поверхневою та глибокою. У першому випадку пучок світла лазера прицільно впливає на певні клітини, які стимулюють вироблення колагену та еластину. Другий має на увазі видалення зовнішнього шару дерми для його подальшого оновлення.
  • Золоті нитки. Під шкірні покриви вводяться спеціальні біосумісні матеріали, що створюють нитковий каркас. Після проведених маніпуляцій не потрібен тривалий відновний період, метод мінімально травматичний і безболісний, але при цьому ефект зберігається надовго.

Правильний щоденний догляд

Щоб не замислюватися про те, як розгладити та прибрати глибокі зморшки під очима, необхідно якісно доглядати шкіру. 

процедури

Можна виділити 3 основні етапи, які потрібно послідовно проходити щодня:

  1. Очищення. Кошти для видалення макіяжу варто підбирати виключно з маркуванням «для повік». На полицях магазинів можна знайти міцелярну воду, молочко та інші різновиди.
  2. Живлення та зволоження. Слід купувати продукцію, що містить гіалуронову кислоту, кераміди, ліпіди та інші гідратуючі компоненти, а також пептиди, вітаміни та мінерали.
  3. Захист від ультрафіолету. Перебуваючи на сонці, не можна нехтувати сонцезахисними засобами. Краще вибирати гіпоалергенні продукти, які можна придбати в аптеках.

Відмінним помічником у боротьбі за молодість є косметика Bb Laboratories . Це плацентарні біологічно активні антивікові засоби, які здійснили справжній прорив у косметології. Японські вчені-фармацевти та косметологи розробили унікальний у своїй категорії крем для догляду за областю навколо очей: його слід наносити навіть на поверхню рухомого віку на відміну від його «уходових колег». Також слід зазначити, що завдяки своїм ефективним складам, що омолоджують, і приємним легким текстурам доглядові продукти цього бренду можна застосовувати для корекції вікових змін делікатної області навколо очей. 

Масаж

Процедура виконується регулярно у домашніх умовах. Слід попередньо очистити шкіру та нанести живильний зволожуючий крем або гель.

масування

Всі рухи мають бути легкими, акуратними. Спочатку потрібно поплескувати, потім погладжувати шкіру подушечками пальців за годинниковою стрілкою від куточків очей зовні всередину (близько 20 разів). Потім у такий спосіб обробляються надбрівні дуги.

Для найбільшого ефекту та розслаблення можна заздалегідь потримати на обличчі теплий рушник. Якщо робити все це щодня, це допоможе не лише усунути прояви раннього вікового старіння, а й забути про набряки.

Вправи

На питання, як у домашніх умовах швидко позбутися зморшок під очима, що краще робити на регулярній основі, будь-який косметолог відповість, що одним із найрезультативніших способів є гімнастика. Порядок дій:

  1. прийняти зручне положення, розтерти долоні до появи тепла і розташувати їх на повіках, заплющити їх, але не міцно;
  2. потрібно повільно переводити погляд убік (вправо, вліво, вгору і вниз), знадобиться 7 підходів;
  3. по очному контуру потрібно повільно та обережно намалювати пальцем «вісімку»;
  4. від зовнішніх куточків провести подушечками до перенісся, не натискаючи із зусиллям;
  5. напружити очні м’язи на 5 секунд і розслабитися, не заплющуючи дуже сильно, повторити до 10 разів.
самомасаж

Корисні поради для молодості шкіри та попередження зморшок

Кращі профілактичні рекомендації, як боротися зі зморшками під очима, ніж заповнити маленькі мімічні складки, щоб вони не переросли в глибші:

  • Якщо довго читати, працювати за комп’ютером, органи зору потребують періодичного відпочинку та легких гімнастичних вправ.
  • Не варто використовувати звичайний крем або інші зовнішні засоби, якщо вони не призначені спеціально для області повік. Інакше зростає ризик розвитку алергії, і навіть сильної набряклості.
  • Щотижня треба робити зволожуючі маски для живлення шкіри.
  • Доглядові процедури та косметичні склади повинні підбиратися відповідно до вікової категорії та стану тканин. Краще попередньо проконсультуватися не лише з косметологом, а й з офтальмологом.
  • Не можна наносити косметику надто товстим шаром. Крім того, необхідно відступати від слизових оболонок не менше ніж 0,5 см.
  • Важливо правильно збалансовано харчуватися, отримувати достатній об’єм рідини, частіше ходити на свіжому повітрі.
  • Щоб шкіра не звикала до тих самих засобів, рекомендується періодично (раз на 3-4 місяці) міняти їх на продукти з іншим компонентним складом (формулою).
  • Вмиватися краще холодною водою. Завдяки цьому дерма залишатиметься зволоженою, покращиться мікроциркуляція, підвищиться тонус.
  • Варто уважно стежити за власною мімікою. Не потрібно весь час хмурити брови, мружитися, заплющуватися.
  • Дотримуватись режиму дня, забезпечити якісний здоровий сон (бажано близько 9 годин і більше). Так набагато швидше відбувається відновлення та оновлення всіх клітинних структур. Діючі речовини зовнішніх складів, нанесених перед сном, набагато краще вбираються.

Найефективніший засіб від зморшок під очима, який швидко вирішив би цю проблему, ще не винайдено. До усунення непрезентабельних складок варто підходити комплексно. Якщо не дотримуватися простих профілактичних рекомендацій косметологів, неправильно харчуватися, погано спати, пити мало води, не використовувати доглядову косметику і робити інші помилки, позбутися мішків, складок та набряклості, а також надовго закріпити результат буде дуже важко навіть при застосуванні серйозних косметологічних методик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *