Як зробити яблучний оцет?
1 min read

Як зробити яблучний оцет?

Отримуйте найбільшу користь від їжі і не проходьте повз полицю з суперфудами у магазині, якщо ви шануєте своє здоров’я. Цей рецепт яблучного оцту варто зберегти, адже натуральний ферментований оцет є справжнім скарбом для вашого організму. Тепер давайте розберемося, чому він такий корисний і як його можна приготувати вдома.

Чому корисний яблучний оцет?

Яблучний оцет отримується шляхом бродіння яблучного соку за допомогою дріжджів. Цей процес зберігає всі корисні речовини яблук, включаючи потужні антиоксиданти – поліфеноли. Окрім того, у яблучному оцті є вітаміни групи В, C та E, а також мінерали, такі як мідь, залізо, магній, калій, марганець та інші. Присутній також пектин, який сприяє поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту та виведенню токсинів з організму.

Домашній чи магазинний оцет – який обрати?

Очевидно, що домашній оцет виграє в цьому протистоянні. Більшість магазинних оцтів піддаються пастеризації, внаслідок чого гинуть корисні бактерії. Домашній же оцет має осад і мутність, але саме тут зберігаються всі корисні речовини. Такий оцет легко приготувати вдома, а його смак буде набагато насиченіший, ніж у магазинного варіанта.

Як приготувати домашній яблучний оцет: покроковий рецепт

ІНГРЕДІЄНТИ:

  • 1 кг яблук (+ для приготування фрешу)
  • 1 л води
  • 1 л яблучного фрешу
  • яблучна вичавка
  • ½ ч. л. сухих дріжджів (за необхідності)
  • 2 ст. л. цукру

КРОК 1: ПІДГОТОВКА ЯБЛУЧНОГО СОКУ
Почніть з вичавлювання яблучного соку. Використовуйте соковидавлювач – шнековий або будь-який інший. Зібрану вичавку (жмих) залиште, оскільки вона буде використана пізніше.

КРОК 2: ПІДГОТОВКА ЯБЛУК
Наріжте яблука довільними шматочками. Якщо використовуєте немиті домашні яблука, їх не потрібно мити, адже залишки бактерій на них допоможуть процесу бродіння. Якщо ви використовуєте куплені яблука, додайте ½ ч. л. сухих дріжджів до інгредієнтів.

КРОК 3: ПРИГОТУВАННЯ ОЦТУ
Розмістіть шматочки яблук у банку, додайте 1 л води, 1 л яблучного фрешу, яблучну вичавку, 2 ст. л. цукру та за необхідності ½ ч. л. сухих дріжджів. Закрийте банку марлею і залиште при кімнатній температурі на 50 днів. Щодня перемішуйте вміст банки. Через 50 днів процідіть оцет через чисту марлю.

КРОК 4: НАСОЛОДЖУЙТЕСЯ
Ваш домашній яблучний оцет готовий до використання. Насолоджуйтеся його смаком та користьми для здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *