Міжнародний день Землі 2023: історія та традиції свята
1 min read

Міжнародний день Землі 2023: історія та традиції свята

Міжнародний день Землі 2023 допомагає нам вкотре задуматися, що кожна дія може як зруйнувати тендітну природу, так і зберегти її небувалу, первозданну красу. 

Наша планета чудова. Вона ніби музей, у якому можна побачити відлуння різних епох, наше минуле, сьогодення, майбутнє. Вона контрастна та неповторна.

Згубний вплив людини на навколишнє середовище з кожним днем ​​досягає воістину неймовірних масштабів, що з легкістю може призвести до всесвітньої катастрофи та згасання цієї краси, якщо зараз не почати замислюватися про рішучі заходи проти таких наслідків. Міжнародний день Землі 2023 покликаний нагадати людству про важливість турботи про нашу планету.

Коли відзначається Міжнародний день Землі у 2023 році

Міжнародний день Землі прийнято відзначати  22 квітня , і 2023 не буде винятком. Це найкорисніше і гуманне свято, яке присвячене захисту навколишнього середовища, озеленення планети та пропаганді дбайливого поводження з природою.

Історія свята

Основоположником свята стала людина, яка згодом отримала посаду міністра землеробства штату Небраска, Дж. Мортон. При переїзді в 1840 році до штату він виявив величезну територію, на якій проходила масова вирубка дерев з метою будівництва та обігріву житла. Це видовище здалося йому настільки сумним і жахливим, що Мортон висунув пропозицію щодо озеленення території. Він планував організувати захід, де всі бажаючі висаджуватимуть дерева, а переможці за більшою кількістю посадок матимуть змогу отримати призи. Вперше це свято відбулося у 1872 році і отримало назву «День дерева». Таким чином, за один день жителі штату висадили близько мільйона саджанців. Свято припало всім до душі і в 1882 році стало офіційним – його почали відзначати в день народження Мортона

1970 року до святкування стали приєднуватися інші країни. Понад 20 млн людей у ​​всьому світі взяли участь в акціях, присвячених екологічному захисту. Лише 1990 року цей день отримав вагомішу назву «Міжнародний день Землі» і досі щороку відзначається в різних куточках планети.

Традиції свята

Міжнародний день Землі 2023 року супроводжується громадськими суботниками, на яких висаджують молоді дерева, квіти, проводять прибирання прилеглих територій. Волонтери вирушають на міські пляжі та в ліси для збору сміття, займаються очищенням водойм. Організовуються святкові заходи, акції із захисту довкілля, конкурси малюнків. Проводяться міські забіги чи велосипедні марафони.

Дзвін Світу

Однією з найцікавіших традицій є дзвони Миру. Це символ солідарності та дружби народів. Його дзвін нагадує про красу та крихкість нашої планети, про необхідність її берегти та захищати.

Перший дзвін відлили в Японії з монет, які пожертвували багато дітей з різних країн. Вперше він зазвучав на прилеглій до штаб-квартири ООН території 1954 року. На ньому виведено напис: «Хай живе загальний світ у всьому світі».

Символіка дня Землі

Офіційний символ дня Землі – грецька літера тета. Її зображують зеленим на білому тлі. Візуально цей символ нагадує трохи стиснуту зверху і знизу планету з екватором посередині. Це зображення вигадали у 1971 році.

Інший символ цього свята – так званий неофіційний прапор Землі. Для цього використовується фото нашої планети, зняте з космосу на блакитному тлі. Вибір зображення не випадковий. То був перший знімок Землі. До цього дня він залишається найпопулярнішим знімком.

Цікаві акції на підтримку Землі

Щорічно проводиться безліч акцій на підтримку чистого середовища. З них можна виділити особливо цікаві:

  • Марш парки.  1997 року до нього приєдналися національні парки та заповідники багатьох країн. Ця акція покликана звернути увагу на серйознішу охорону цих місць та їх мешканців.
  • Година Землі. Суть акції полягає в тому, що на одну годину всі жителі планети вимикають освітлення та електричні прилади, на будинках відключають підсвічування. Час встановлюється єдиним всім.
  • День без автомобіля . Мається на увазі, що цього дня всі небайдужі до проблем Землі повинні пересісти на велосипеди або ходити пішки, відмовившись від поїздок на машинах. Цим люди намагаються привернути увагу до проблем забруднення повітря вихлопними газами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *