Як правильно мити голову: 12 несподіваних порад від трихолога
1 min read

Як правильно мити голову: 12 несподіваних порад від трихолога

Таку просту і звичну процедуру миття голови багато хто з нас виконує неправильно. Саме тому ми вирішили поговорити з експертом та дізнатися, який правильний алгоритм миття волосся, як правильно мити голову шампунем та бальзамом, і які бувають нюанси у цій відповідальній справі.

Ти колись запитувала себе: скільки наносити шампуня? Як часто мити волосся? Як правильно мити голову чисто? Чи не зашкодять засоби волоссю? Про все це ми запитали лікаря-трихолога, який розвіяв деякі міфи і розповів, як все-таки доглядати волосся правильно.

Миємо голову правильно. Не давай волоссю забруднитися

Голову треба мити у міру забруднення шкіри. Як підтверджують дослідження, проведені трихологами і дерматологами в різних країнах, шкіра голови і волосся набагато сильніше страждає від забруднень, які накопичуються біля основи волосся і вчасно не видаляються з голови. Сальний секрет, пил, бруд створюють живильне середовище для розвитку бактерій, не дають шкірі дихати, коріння волосся недоотримує корисні речовини, – все це порушує нормальне функціонування шкіри голови і уповільнює ріст волосся. Регулярне миття волосся – це стандартна гігієнічна процедура, частота якої залежить від індивідуальних особливостей та стану шкіри голови.

Не гугли «як правильно мити голову яйцем», використовуй шампунь

Шампуні, на яких зазначено, що їх дозволено використовувати щодня, є максимально нейтральними, делікатними, гіпоалергенними та мають неагресивний склад. Відповідно, їх справді можна використати щодня. Зверніть увагу і на  безсульфатні шампуні .

Якщо все ж таки ти вирішила вимити голову яйцем замість шампуню, так як це тобі здається правильнішим, тримай невелику інструкцію:

  • Відокремити жовток від білка і позбав його від плівки. Може знадобитися 1-3 яйця, залежно від довжини волосся
  • Сполосні волосся і нанеси жовтки на голову, як звичайний шампунь
  • Можна промити голову відразу, як після шампуню, а можна надіти шапочку для душу і залишити жовтки на голові на півгодини, скориставшись ними, як маскою для волосся
  • Змий жовтки з волосся і скористайся бальзамом-ополіскувачем
Як правильно мити голову
Впевнена, що миєш голову правильно? Перевір!

Дотримуйся частоти миття волосся

Частоту миття голови слід підбирати індивідуально, враховуючи тип волосся та якість води. Якщо у тебе жирний тип волосся, то за перерву в 3-4 дні буде накопичуватися багатий сальний секрет, що може призвести до появи дрібного запалення. Правильно митиме волосся при жирній шкірі голови, як тільки відчуваєш необхідність.  

Як правильно мити голову шампунем

Кількість шампуню залежить від довжини волосся. Жінки і самі знають необхідну для кожної кількість засобу, тому що правильно мити волосся на голові вчать нас з дитинства. Не рекомендується лити засіб безпосередньо на голову, і ось чому:

  • Так буде складно контролювати його кількість, на дотик визначити це складно
  • На обмежену ділянку потрапить надмірно концентрований засіб.

Тому спочатку потрібно спінити шампунь у долонях або розвести в невеликій кількості води, а вже потім розподілити волоссям.

Правильний алгоритм миття голови

Перед тим, як почати мити голову, правильним буде зробити таке:

  1. Волосся необхідно розчесати, щоб ретельно і чисто їх вимити
  2. Мити голову потрібно від вуха до вуха, так званими умовними лініями, після чого переходити до потилиці
  3. Рухи повинні бути масажними і проводитися подушечками пальців, але в жодному разі не нігтями, щоб не дряпати шкіру.
  4. Під час миття голови рекомендується кілька хвилин робити масаж, він корисний для коріння волосся. Масаж можна виконувати руками або спеціальним масажером, призначеним для використання під час миття волосся

Скільки разів наносити шампунь, щоб вимити голову чисто

Тут все залежить від частоти миття та використовуваного засобу. Якщо доводиться мити голову щодня, то в подвійному намилюванні немає необхідності, волосся в тебе не встигає забруднитися, воно досить чисте. Тим же, хто миє голову двічі на тиждень, краще наносити шампунь двічі. Вдруге кількість шампуню рекомендується зменшити вдвічі.

Як правильно мити волосся
Якщо ти знаєш, як правильно мити волосся, це дозволить не тільки чудово виглядати, але й раціональніше використовувати доглядові засоби.

Водою якої температури правильно мити голову, щоб волосся росло

Багато хто робить грубу помилку і миє голову занадто гарячою водою, яка вилуговує волосся і активізує роботу сальних залоз. Це неправильно мити голову в гарячій воді. Оптимальна температура води для миття волосся становить 40-50 градусів. Саме такий температурний режим сприяє гарному розчиненню шкірного сала, легкому видаленню бруду, а також покращує кровообіг. До речі, не забудь прочитати наші корисні поради, як швидко відростити довге волосся . 

Завершай миття голови холодною водою

Завершувати процедуру миття волосся бажано прохолодним або холодним душем, який стимулює кровопостачання волосистої частини голови, а волосся робить блискучим і здоровим.

Маска після миття голови

Частота застосування масок залежить від стану волосся, і від бажаного ефекту, а також від складу поживного засобу. Якщо твоє волосся сильно пошкоджене і потребує посиленого догляду, наноси маску через день. Щоб волосся росло, воно і шкіра голови повинні бути здоровими, так що правильно мити голову з використанням маски частіше. Після 8-10 сеансів результат буде добре помітний, і ти зможеш користуватися даним косметичним продуктом набагато рідше.
Якщо плануєш наносити маску на волосся з профілактичною метою, роби це не частіше 1-2 разів на тиждень. Така періодичність вважається оптимальною. 

Як правильно мити голову бальзамом

Бальзам наносять на волосся після миття голови шампунем. Бальзам не тільки стабілізує рівень рН волосся, але й надає їм блиск, робить більш шовковистим, так як до його складу входять елементи, що легко рефлексують. Бальзам також згладжує зовнішній шар, або кутикулу волосся, що відкривається, коли на неї потрапляє луг – тобто і жорстка вода, і шампунь, і фарба чи розчин для перманенту. 

Бальзам можна наносити по всій довжині волосся (деякі вважають, що він потрібний тільки для кінців), включаючи коріння, але не втирати у шкіру голови. Залиш на 5-7 хвилин, потім ретельно змий. При нанесенні на шкіру голови є ймовірність, що бальзам ускладнить волосся і позбавить його прикореневого об’єму.

Нагадаємо, що бальзам рекомендується використовувати всім без винятку, не тільки жінкам, вирішили написати про це, тому що, наприклад, деяким чоловікам здається достатнім і правильним мало не помити голову господарським милом і все! Ні, чоловікові всі ці засоби догляду теж підходять, незалежно від довжини волосся.

Що робити, коли ти вже помила голову

Ти вже прочитала, як правильно мити голову? А що варто зробити після миття волосся?

Залежно від типу волосся з’являється необхідність використовувати масло для волосся, захисний спрей або інші засоби , що не змиваються . 

Дотримуючись інструкції, вказаної на етикетці, нанеси крапельку олії на сухе або вологе волосся залежно від того, як вони реагують на олію. Використовуй дуже невелику кількість олії, щоб волосся не виглядало жирним або мокрим.

Потрібно знати, що вплив ефірних масел на пошкоджене волосся більш ефективний, коли воно мокре. Тому, якщо ти зазвичай використовуєш масло на сухе волосся, змочіть його водою і потім нанеси масло для досягнення потрібного ефекту.

Як правильно мити голову
Правильно мити волосся, щоб воно довше залишалося чистим, не плуталося і не сікло – ціле мистецтво

Завжди використовуй термозахист

Що стосується термозахисних засобів, то їх необхідно використовувати, якщо волосся потребує постійного укладання феном або іншими приладами. І це, ніяк не залежить від типу волосся, після миття голови і кучерявим, і володаркам прямого волосся правильно буде скористатися термозахистом .

Волосся вразливе перед нагріванням, оскільки складається з твердого білка кератину. При впливі температур пригладжені лусочки кутикули (верхній захисний шар волосся) піднімаються, відкриваючи кортекс. Кератин розм’якшується і вода випаровується. Тому, як правильно будь-яка дівчина і жінка не намагалася мити голову, після висушування феном користь від процедури зменшується в рази.  

При гарячому укладанні, особливо на вологе волосся, волога випаровується, і розщеплюється жирове мастило. Волосся ламається, тьмяніє і стає крихким.

До складу термозахисних спреїв, як правило, входять натуральні протеїни, вітаміни Е і В5, а також екстракти лікарських рослин. Завдяки цим компонентам волосся не тільки знешкоджене від термічного впливу, але й набуває додаткового обсягу, що робить зачіску ще ефектнішою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *